Mam takie zadanie:
Wybierz jedno ze znanych ci państw świata (mogą byc wszystkie oprócz Polski, Niemiec i Etiopi) i krótko zcharakteryzuj jego społeczeństwo. Podaj liczbę ludności i jej skład etniczny, przedstaw sytuacje gospodarczą, główne problemy mieszkańców oraz inne informacje, które uznasz za ważne.
Proszę o szybką odpowiedź.
Daje naj.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T09:34:29+01:00
Skandynawia.
Na północy Europy wyrastają dwa półwyspy o oryginalnym kształcie.Większy z nich Półwysep Skandynawski, rozciągający się na południe od Arktyki, dzielony jest przez dwa państwa: Szwecję i Norwegię. O ich pięknie decydują góry, morskie zatoki zwane fiordami oraz lasy.Mniejszy półwysep - kraina zielonych pól, od południa graniczy z Niemcami; wraz z licznymi wyspami tworzy Danię.Daleko na zachód na Oceanie Atlantyckim leży posępna wyspa - Islandia, częściowo pokryta polami lodowymi i lodowcami. W 874 r. na Islandii osiedlili się skandynawscy żeglarze, zwani wikingami. Na wschodzie Półwyspu Skandynawskiego, przez Zatokę Botnicką oraz krainę lasów i jezior, biegnie granica fińsko-rosyjska. Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy i Islandczycy są ze sobą blisko spokrewnieni, a ich języki narodowe wykazują duże podobieństwo, inaczej niż w przypadku Finów, Samojedów i Lapończyków, żyjących na dalekiej północy.Region ten jest zasobnyw bogactwa mineralne, drewno, rudy żelaza i metali, a także ropę naftową i gaz z szelfu Morza Północnego. Gospodarka Islandii opiera się na połowach i przetwórstwie ryb. Używa się tam ciepła skał wulkanicznych do ogrzewania i wytrzarzania energii. Szwecja, Dania i Finlandia są członkami Unii Europejskiej.
Liczba ludności Finlandii wynosi obecnie 5,350,156 obywateli. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 17 mieszkańców na kilometr kwadratowy. Ten fakt czyni z Finlandii najrzadziej zaludniony kraj Europy po Norwegii i Islandii. Południowa część kraju zawsze była gęściej zamieszkana niż północna. Ta dysproporcja wzrosła wraz z postępującą urbanizacją Finlandii w XX wieku.
Przewidywana długość życia wynosi 82 lata dla kobiet i 75 dla mężczyzn.
1 5 1