Pan Marek dojeżdża samochodem do pracy 30 km w jedną stronę. Samochód przeciętnie spala (a) litrów benzyny na 100 km .Średnia cena benzyny wynosi około (b) za litr. Ile pieniędzy wydaje na benzynę pan Marek miesięcznie(w lutym) na dojazd do pracy? Obliczenia wykonaj dla a = 6.5 i b = 4.20(cenę uaktualnij).

3

Odpowiedzi

2010-02-20T12:11:41+01:00
30km+30km=60km
6,5 lirów --> 100km
x litrów -->60km

6,5 l*60 km/100 km=19,5 l/5 km=3,9 litrów
3,9 l*4,20 zł=16,38 zł
16,38 zł*30(miesiąc)=491,4 zł

Odp. Pan Marek wydaje 491,4 zł na benzynę
2010-02-20T12:13:45+01:00
30km--- dojazd do pracy w jedna stonę
4,2- cena benzyny za 1l
luty ma 28 dni
30km*2=60km
100km.-6,5l
60km-xl
60*6,5/100=3.9
3.9*28=109,2
109.2*4,2=458.64
odp.. pan marek za luty za benzynę musi zaplacic 458.64zl.
2010-02-20T12:20:21+01:00
100km - 6.5l
30km - x
6,5*30/100=1,95*2=3,9

luty ma 28dni

3,9*28=109,2
109,2*4,20=458,64zl jezeli jezdzi w wekendy

3,9*20=78
78*4,2=327,6zl jezeli w wekendy nie jezdzi do pracy