Zad 1
3*o,3= * = razy
2*0,4=
2*0,07=
4*1,2-
5*3,1
2*3,5=
6*2,09
9*8,08
7*5,04
zad 2
8*0,9
6*0,2=
6*2,3=
5*10,1 =
3*0,201
7*p,12=
0,32*4 =
0,21*5 =
0,08*20=
1,2*30
0,007*50=
0,08*60=
zad 3 Mysi krolik najmiejszy z ptakw zyjacych w Polsce wazyokolo 5g
Motyl wazy okolo0,2g amrowka okolo 0,003g . Ustal co jest ciezsze{ podkresl wlasciwa odpowiedz } :

a }1 mysikrolik czy 2000 mrówek ,
...................................
b} 1 mysikrolik czy 30 motyli
.................................
c } 1 motylczy 50 mrowek
.............................
d }
1 motyl czy 70 mrowek
..........................
zad 4
0,05 godz-ile to minut ? - .....
0,25 doby ile to godzin ? -....
0,005 godziny - ile to sekund ? ....
0,4 godziny lekcyjnej- ile minut ? .....
zad 5 Co trwadluzej podkresl wlasciwa odpowiedz
0,02godziny czy150 sekund ? - ....
0,001 godz czy 3i3czwarte sekundy ?-....
0,4 DOBY czy 9 i pol godziny ? - .....
0,02 czy 2 kwadranese.? - ....
zad7
Odleglos do domu bartka do szkoly wynosi 1,2 kmW rokuszklonym jest 190 dninaukiIle kilometrow przemierza bartek w drodze do szkoly iz powrotem w cigu jednego roku szkolnego??

2

Odpowiedzi

2010-02-20T12:59:29+01:00
3*o,3= 0,9
2*0,4=0,8
2*0,07=0,14
4*1,2= 4,8
5*3,1= 15,5
2*3,5=7
6*2,09= 12,54
9*8,08= 72,72
7*5,04= 35,28

zad 2
8*0,9=7,2
6*0,2=1,2
6*2,3=13,8
5*10,1 =50,5
3*0,201= 0,603
7*9,12=63,84
0,32*4 =1,28
0,21*5 =1,05
0,08*20=1,6
1,2*30= 36
0,007*50=0,35
0,08*60=4,8

zad 3.
Mysikrólik najmiejszy z ptakw zyjacych w Polsce wazyokolo 5g
Motyl wazy okolo0,2g a mrowka okolo 0,003g . Ustal co jest ciezsze{ podkresl wlasciwa odpowiedz } :

a }1 mysikrólik czy 2000 mrówek ,
1 mysikrólik

b} 1 mysikrolik czy 30 motyli
30 motyli

c } 1 motyl czy 50 mrowek
1 motyl

d }
1 motyl czy 70 mrowek
70 mrowek

zad 4.
0,05 godz-ile to minut ? - 3
0,25 doby ile to godzin ? - 6
0,005 godziny - ile to sekund ?- 18
0,4 godziny lekcyjnej- ile minut ? 18

zad 5 Co trwa dluzej podkresl wlasciwa odpowiedz
0,02godziny czy 150 sekund ? - 150 sekund
0,001 godz czy 3i3 czwarte sekundy ?-0,001 godz
0,4 DOBY czy 9 i pol godziny ? - 9 i pol godziny
0,02 czy 2 kwadranese.? - 0,02


zad .7
Odleglos do domu bartka do szkoly wynosi 1,2 km
W roku szklonym jest 190 dnini ile kilometrow przemierza bartek w drodze do szkoly iz powrotem w cigu jednego roku szkolnego??

1,2 x 2= 2,4 km -jeden dzień
2,4 km x 190 = 456km -cały rok szkolny
2 5 2
2010-02-20T13:04:10+01:00
Zad1
0,9
0,8
0,14
4,8
15,5
7
12,54
72,72
35,28
zad2
7,2
1,2
13,8
50,5
0,603
84
1,28
1,05
1,6
36
0,35
4,8
zad3
a)mrówki
b)motyle
c)mrówki
zad4
3min
nie wiem tego przykładu
18sek
24min
zad5
150sek
0,001godz
9ipol godz
2 kwadranse
zad7
1,2*190=228 228*2=456
odp.Bartek przemiarza 456km w ciągu jednego roku szkolnego
2 3 2