Odpowiedzi

2010-02-20T14:03:26+01:00
Wielu ludzi twierdzi, że kłamstwo jest czymś, co należy omijać z daleka. Oczywiście zgadzam się z tą tezą i bedę starać się ją obronić.
moje rozwazania zacznę od pewnego powiedzenia, którte brzmi " Kłamstwo ma krótkie nogi". według mnie to stwierdzenie wystarczyłoby na uzasadnienie mojej tezy, lecz wolę przedstawić jeszcze kilka argumentów. kolejnym argumentem jest to, że jeżeli będziemy oszukiwać osoby z naszego najbliższego otoczenia, to mogą one stracić do nas zaufanie, a chyba kazdy z nas chce mieć w swoim towarzystwie osoby szczere. nie można zapomnieć o tym, że ten, który kłamie wykazuje się nie odwagą, lecz przeciwnie- tchórzostwem. przeciez wystarczy tylko się dobrze zastanowić, czy ktoś lub my sami możemy cenić ludzi, którzy tchórzą, czy może takich którzy wykazują się odwagą? większość z nas na pewno odpowiedziałoby, że do odważnych świat nalezy. przytoczę jeszcze jeden argument, który moje rozważania zakończy. otóż, jeżeli chcemy okłamać osobę chorą to możemy ją narazić na niepotrzebny stres, który może pogorszyć jej stan. z resztą osoby w ciężkim stanie wiedzą, że najbliższe osoby będą ją okłamywać, więc są już na to przygotowane.
myśle, że kłamstwo jest najgorszą rzeczą, którą możemy zranić bliskie nam osoby. mam nadzieję, że dzięki moim rozważaniom będą kłamać już tylko nieliczni. nie okłamujmy się wzajemnie, bo tylko się krzywdzimy.
2 3 2