Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T14:21:09+01:00
X-cena jednego podręcznika
y- cena drugiego podr.
x+y=28,80
1,25x=0,75y (układ równań )

x=28,80-y
1,25 razy (28,80-y)=0,75y

36-1,25y=0,75y
x=28,80-y

36= 2y
x=28,80-y

y=18
x=10,80

Odp.Droższy podręcznik kosztował 18zł a tańszy 10,80.

Prosze, liczę na naj :))
22 4 22
2010-02-20T14:23:45+01:00
X- I podręcznik
Y- II podręcznik

x+y=28,8
1,25x= 0,75y

x+y=28,8 /×0,75
1,25x- 0,75y = 0

0,75x+ 0,75y =21.6
1,25x-0,75y=0
⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻
0,5x = 21,6 /0,5
x= 10,8

10,8 + y= 28.8
y= 18

I podręcznik - 10,80 zł
II podręcznik - 18zł

14 4 14