Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T14:59:38+01:00
1. Moim zdaniem najważniejszymi funkcjami spełnianymi przez kapłana są : sprawowanie Eucharystii oraz sakrament pokuty i pojednania, gdyż człowiek potrzebuje tego, aby umacniać się duchowo - stąd ważna jest Eucharystia. jednak aby się umocnić potrzebna jest spowiedź - oczyszczenie się z win.
2. Kapłan moich marzeń powinien być osobą uprzejmą i zaangażowaną w sprawy młodzieży. Powinien być chętny do pomocy i gotowy do posługi sakramentalnej. Ksiądz ten powinien być dowcipny i rozumieć drugą osobę. Powinien być zawsze ,,dostępny" i chętny do różnych wypadów na mecze i różne tego typu rzeczy.
3. Panie Jezu znasz tego księdza i wiesz ile dla mnie znaczy. Pomagaj mu dążyć do Ciebie i daj mu siłę do działania oraz cierpliwość. Pokazuj mu drogę i sposób w jaki ma postępować. Pokaż mu co jest najcenniejsze, i prowadź go drogą odwieczną - prosto w swoje ojcowskie ramiona.

..........................................................................
Mam nadzieję, że pomogłam.
1 5 1
2010-02-20T15:16:37+01:00
1. Udzielanie sakramentów świętych
2.Kapłan moich marzeń powinien być oparciem dla ludzi smutnych i biednych , powinien mieć też dobry kontakt z młodzieżą , powinien nawracać grzeszników
3. Modlitwa do św. Jana Vianney - patrona kapłanów
Wszechmogący i Miłosierny Boże , w św. Janie Vianney , Ty dałeś nam Księdza , który był znakomity w pasterskiej gorliwości.Poprzez jego wstawiennictwo , pomóż nam zdobywać ludzi dla Pana Jezusa Chrystusa i razem z nimi osiągnąć wieczną chwałę. Amen

chyba wystarczy :)
94 1 94