1.prostopadloscienna sala lekcyjna ma wymiary 9m na 6m na 3m .oblicz mase powietrza w tej sali przyjmujac ze jego gestosc jest rowna 1,29g/dm3
2. prostopadloscienna sala lekcyjna ma wymiary 9,2m x 6,3m x 3,4m oblicz mase powietrza w tej sali przyjmujac ze jego gestosc jest rowna 1,29g/dm3. wybik podaj w kg
3. basen ma krztalt prostopadloscianu jego dł jest rowna 25m a szerokosc 12m do basenu wlano 480m3 wody. jaka jest głebokosc wody w basenie
4basen ma krztalt prostopadloscianu długosc basenu jest 2x wiekrza od jego szerokosci. do basenu wlano 2250m3wody tak ze głebokosc wody w basenie wynosila 1,8m. oblicz długosc i szerokosc basenu
+ załącznik
DAJE DUZO PKT

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-20T17:20:53+01:00
1.

V=a*b*c
a=9m=90dm
b=6m=60dm
c=3m=30dm

V=90*60*30=162000dm³

1,29g-1dm³
x-162000dm³

x=1,29*162000g
x=208980g

1kg-1000g
y-208980g

1000y=208980kg /:1000
y=208,98kg
____________________________________________________
2.
92dm×63dm×34dm=197064dm³
1,29g/dm³ ×197064dm³= 254212,56dm³
____________________________________________________
3.
V=a*b*c
480=25*12*c
480=300*c I:300
1,6=c
odp:głębokość wody wynosi 1,6 m
____________________________________________________
4.
x-szerokość basenu
2x-długość basenu

v=abc
2250=1,8*x*2x I:1,8
1250=2x²I:2
650=x²I√
25=x

2x=50
odp:szerokość basenu wynosi 25m, a długość 50 m.
__________________________________________________

zadań w załączniku nie umiem :)
mam nadzieję, że te 4 Ci się przydadzą :D
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T18:42:23+01:00
1.9m na 6m na3m
90dm na 60dm na 30dm
V=90dm * 60dm * 30dm=162000dm³
masa powietrza=1,29g/dm³ * 162000dm³=208980g=208,98kg
2. 9,2m na 6,3m na 3,4m
92dm na 63dm na 34dm
V=92dm * 63dm * 34dm=197064dm³
masa powietrza=1,29g/dm³ * 197064dm³=254212,56g=254,21256kg
3. 25m * 12m=300m²
głebokość=480m³:300m²=1,6m
4.x-dł.basenu
y-szer.basenu
2250m³-tyle wody wlano do basenu
1,8m-głebokość basenu

x=2y
2250=x*y*1,8
2250=2y*y*1,8
3,6y²=2250 /:3,6
y²=625
y=√625=25m-szerokość basenu
25m*2=50m-długość basenu

spr:50m*25m*1,8m=2250m³

załącznik:
zad.3
objętość wody przed wrzuceniem kostki=50cm*40cm*40cm=80000cm²
objętość wosy po wrzuceniu kostki=50cm*40cm*44cm=88000cm³
88000cm³-80000cm³=8000cm³-objętość kostki
dł.krawędzi kostki=∛8000cm³=20cm

zad.4
objętość I=50m*25m*1,5m=1875m³
objętość II= ½*1875m³=937,5m³
objętość basenu=1875m³+937,5m³=2812,5m³=2812500dm³=2812500l-tyle litrów wody zmieści się w basenie
1 5 1