Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T17:23:33+01:00
1,75kg ------------ 9,8zł
1kg ------------- x zł

1,75x=9,8 |:1,75
x=5,6 [zł]
2010-02-20T17:24:22+01:00
1,75=9,8zł
1=x

układamy proporcje:
1,75/1=9,8/x
teraz 'na krzyż'
1,75x=9,8*1 \:1,75
x=5,6zł

Odp. Jeden kilogram winogron kosztuje 5zł i 60gr. :)
2010-02-20T17:25:21+01:00
1¾=7/4
(9,8×4):7=5.6

5,6×7/4=9,8 daj najjjj