Odpowiedzi

2010-02-20T17:47:40+01:00
)Znajdz cene kilograma jablek i kilograma gruszek , wiedzac ze za 3 kg jablek i 4 kg gruszek nalezy zaplacic 23,50 a za 4kg jablek i 3kg gruszek 22zl.
x - cena jabłek
y - cena gruszek

4x + 3y = 22 /*-3
3x + 4y = 23,50 /* 4

-12x - 9y = -66
12x + 16y = 94
.................dodajemy stronami
7y = 28 /:7
y = 4

4x + 3*4 = 22
4x = 22 - 12
4x = 10
x = 2,5
Odp Kilo jabłek kosztuje 2,5 zł, gruszki są w cenie 4 złotych za kilo


xD
.!
^^^ Pozdrawiam ;D
8 5 8
2010-02-20T17:51:28+01:00
J - 1kg jabłek
g - 1kg gruszek

3j+4g=23,50zł ||x4
4j+3g=22zł ||x (-3)

12j+16g=94zł
-12j-9g=(-66zł)

7g=28zł
g=4

4j=22-3x4
4j=10
j=2,50zł
2 5 2