Jedna gałak lodów kosztuje x złotych.a wafelek 4 rzy mniej ile złotych tzreba zapłacić za 3 gałki lodóww wafelku???


w czasie obiadu mama konrada zjadła n placków konrad zjadł 2razy iecej niz mama tata zjadł o 3placki mniej od konrada ile razem placków zjedli tata mama i konrad??????

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T19:51:37+01:00
4x- gałka lodów
x-wafelek

3*4x+3*x=12x+3x=15x





n-mama
2n-konrad
2n-3 - tata

n+2n+2n-3=5n-3


Licze na naj

15 2 15
2010-02-20T19:55:09+01:00
1) podaje dwie możliwości, bo nie było uwzględnione w zadaniu o co chodzi :)
gałka - xzł
wafelek- 1/4 x zł


3 gałki lodów razem w jednym wafelku:
3x+1/4 x = 3 1/4x zł

3 gałki lodów, kazda w osobnym wafelku:
3x+1/4 * 3= 3x +3/4x= 3 3/4 x zł

2) mama-n
Konrad - 2n
tata- 2n-3
razem: n+2n+2n-3=5n-3
31 4 31