Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-20T22:44:13+01:00
Przypowieść o siewcy
Siewca wyszedł siać ziarno. Jedno ziarno padło na drogę,zostało podeptane i ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nimi wyrosły i zagłuszyły je. Inne wkońcu padło na żyzną ziemię i gdy wyrosło wydało plon.

_____________________________
Ziarno jest symbolem słowa, które zostaje przyjęte w momencie, kiedy umysł jest otwarty, słuchacz rozumie kod i może dzięki temu się zmienić.
2 5 2
2010-02-20T23:00:29+01:00
Przypowieść o Synu Marnotrawnym.

Pewien człowiek miał dwóch synów.
Jeden z nich poprosił go o część majątku , która mu przysługuje.
Ojciec za prośbą syna, podzielił majątek.
Niedługo potem syn zabrał majątek, wyjechał, gdzie wszystko roztrwonił.
Zaczął cierpieć niedostatek, poszedł do jednego z obywateli, a ten wysłał go na pole, żeby pasł świnie. Pragnął zjeść strąki, którymi żywiły się zwierzęta, lecz nikt ich mu nie chciał dać. Postanowił udać się do swojego ojca, aby ten uczynił go swoim najemnikiem. Poszedł więc, gdy ojciec go zobaczył wzruszył się , rzucił mu się na szyję i ucałował go. Syn przyznał, że zgrzeszył wobec niego i Boga. A ten kazał swoim sługom przynieś najlepszą szatę i wyprawić ucztę na cześć syna, który był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się.
Tymczasem, gdy drugi syn wracał z pola, usłyszał muzykę i tańce. Zawołał sługę, który oznajmił mu, że jego brat powrócił i ojciec kazał wyprawić ucztę. Rozgniewał się na ojca, za to, że tyle lat mu służy, a ten nie dał mu nawet jagnięcia. Na to ten mu odpowiedział, że zawsze jest przy nim i wszystko, co należy do niego, jest też syna, ale trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat jego był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się.

Przypowieść o Synu Marnotrawnym ukazuje rzeczywistość nawrócenia. Mówi o tym, że można żałować swoich grzechów i być świadomym błędów, ale trzeba chcieć to naprawić.