Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T13:33:32+01:00
XXI wiek wzgmaga w ludziach poczucie wrzechwiedzy. Wydaje im się, że sa ekspertami w każdej dziedzinie,że nic ani nikt nie jest w stanie ich zaskoczyć. Tak naprawdę człowiek jest tylko człowiekiem i może sie mylić. W tych czasach, w których teraz żyjemy, jest inaczej niż 10 czy 15 lat temu, wtedy ludzie mieli w sobie więcej pokory, skromności, byli wyczuleni na pewne sprawy, teraz z kolei myślą, że są nie omylni-są w błędzie.
Człowiek myli sie na każdym kroku, czasami nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.Pierwszym argumentem, który potwierdzi powyżej postawioną teze będą lekarze. Ich zawód jest jednym z trudniejszych zawodów, muszą liczyc się z ogromen konsekwencji jakie w razie nie powodzenia będą musieli ponieśc. Leczą oni ludzi, stawiają diagnozy, podaja leki, jedna pomyłka może zaważyć na życiu pacjenta. Ale nie ma lekarzy nie omylnych, czasami rutyna może ich zwieść, może im się wydawać, że przypadek, który leczą jest identyczny jak pozostałe z tego typu objawami. Nie zawsze zdają sobie sprawę, że każdy pacjent jest inny i na każdego trzeba patrzeć indywidulanie, taka sytuacja może doprowadzić do pomyłki, czasami skutki takiej sytuacji moga byc błahe inne z kolei moga doprowadzić do zgonu.
Kolejnym argumentem może byc praca nauczyciela. Nauczyciel jak każdy inny człowiek ma prawo do pomyłek. Sprawdza on wiele kartkówek, sprawdzianów, testów, oglądając przez kilka godzin te same zadania już sam czasami nie wie co jest dobrze a co źle. Nie powinniśmy patrzeć na nich powierzchownie, bo to, że ktoś jest nauczycielem nie oznacza, że jest nie omylny prawda?
Do głowy przychodzi mi kolejny argument, który może przychylic sie do tezy a mianowicie chodzi o księgowych, którzy codziennie patrzą na cyferki, liczą, przeliczają, sprawdzają czy sie wszystko zgadza, długie godziny jakie poświęcaja na prace moga ich tak wyczerpac, że nie postrzeżenie mogą pomylić się w obliczeniach, co może miec poważne skutki.
Tak więc, nie ma ludzi nie omylnych. W momencie, w którym pisze to wypracowanie na całym świecie pewnie kilka tysięcy osób własnie się w czymś pomylilo. Tak więc jeśli zauważymy, że nasz nauczyciel się pomylił np. w punktacji, nie bądźmy oburzeni, tylko zapytajmy go czy mógłby nam jeszcze raz to sprawdzić, ponieważ mamy pewne watpliwości. Nie krzyczmy na panią w urzędzie, tylko dlatego, że źle nam cos napisała czy wydała nie ten papierek co trzeba. Starajmy sie patrzeć bardzie przychylnie na tego typu sytuacje, bo kto wie może kiedyś my będziemy na ich miejscu...
1 4 1