1.Za 105,60zł kupiono 25 metrów materiału w dwóch gatunkach.1 metr materiału pierwszego gatunku kosztuje 4,50zł , a 1 metr drugiego gatunku 4 zł. Ile kupiono metrów każdego gatunku ?
Powinno wyjść 11,2m pierwszego gatunku i 13,8m drugiego gatunku .

2.Zmieszano dwa gatunki cukierków w cenie 24 zł i 15 zł za 1 kilogram. Otrzymano 9 kg mieszanki w cenie 20 zł za kilogram. Ile kilogramów każdego gatunku cukierków zmieszano?
Powinno wyjść 5 kg droższego i 4 kilogramy tańszego.

3.W czasie konkursu uczestnik odpowiada na sześć pytań.Za dobrą odpowiedź uzyskuje 2 pkt ,a za złą traci 1 pkt . Na ile pytań odpowiedział dobrze ,a na ile źle,jeśli lącznie zdobył 3 pkt?

4.Wanna napełnia się zimną wodą w czasie 15 minut , zaś gorącą , płynącą z drugiego kranu 10 minut . ile czasu potrzeba na napełnienie wanny z obu kranów jednocześnie?
Powinno wyjść 6 minut , mi ciągle wychodzi 12,5min .


Pomóżcie , pozdrawiam ;)

1

Odpowiedzi

2009-10-16T00:15:27+02:00
Za 105,60zł kupiono 25 metrów materiału w dwóch gatunkach.1 metr materiału pierwszego gatunku kosztuje 4,50zł , a 1 metr drugiego gatunku 4 zł. Ile kupiono metrów każdego gatunku ?
x+y=25
4,5x+4y=105,60
x=25-y
4,5(25-y)+4y=105,60
112,5-4,5y+4y=105,60
-0,5y=-6,9
y=13,8
x=25-13,80=11,2
spr
4,5*11,2+4*13,8=50,4+55,20=105,60
Kupiono 11,2 m materiału po 4,5zł za m i 13,80 m po 4zl za m.


Zmieszano dwa gatunki cukierków w cenie 24 zł i 15 zł za 1 kilogram. Otrzymano 9 kg mieszanki w cenie 20 zł za kilogram. Ile kilogramów każdego gatunku cukierków zmieszano?
x+y=9
24x+15y=9*20
x=9-y
24(9-y)+15y=180
216-24y+15y=180
-9y=-36
y=4
x=9-4=5
spr
24*5+15*4=120+60=180
Zmieszano 5kg cukierków po 24zł i 4kg cukierków po 15zł



W czasie konkursu uczestnik odpowiada na sześć pytań.Za dobrą odpowiedź uzyskuje 2 pkt ,a za złą traci 1 pkt . Na ile pytań odpowiedział dobrze ,a na ile źle,jeśli lącznie zdobył 3 pkt

d+z=6
2d-z=3
z=6-d
2d-6+d=3
3d=9d=3
z=6-3=3
uczestnik odpowiedział dobrze na trzy pytania i źle również na 3 pytania

ostatnie też mi nie wychodzi
1 5 1