Firma Mixmax kupiła 20 kg rodzynek,12 kg migdałów oraz 14 kg orzechów.Kilogram rodzynek kosztował 6,70 zł,migdałów 40 zł,a orzechów 23,50zł.Bakalie wymieszano i zapakowano w woreczki,po 200g do każdego.Jaka powinna być cena jednego woreczka bakalii,aby firma Mixmax zarobiła złotówkę(nie licząc kosztów pakowania ani kosztów woreczków)?

(tylko prosze napiszcie skąd się co wzieło)

Prrrosze pomóżcie bo nie mam bladego pojęcia jak to zrobić.!
Pliss daje 50 pkt!!<prosi>

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-15T18:25:52+02:00
Łączna waga: 20 +12 +14=36kg = 36000g
cena rodzynek 20 * 6,7 =134zł
cena migdałów 12 * 40 = 480zł
cena orzechów 14 * 23,5 = 329zł
łączna cena : 134 + 480 + 329 = 943zł
liczba torebek 36000g / 200g = 180
cena torebki: 943/180 + 1(musi się opłacać) = 6,24 zł