Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-15T17:17:25+02:00
Cena za kg śliwek - x
Cena za kg gruszek - 2x

3*x+2*2x=14
7x=14
x=2

Odp. Jeden kg śliwek kosztuje 2zł
2009-10-15T17:18:25+02:00
G-cena kilograma gruszek
s-cena kilograma śliwek
(g=2s
(3s+2g=14
3s+2*2s=14
3s+4s=14
7s=14 /:7
s=2


Jeden kilogram śłiwek kosztuje 2 zł.