Odpowiedzi

2010-02-21T17:09:23+01:00
15:5=3kg można było kupic pprzed obniżką

5zł-20% z 5 zł=5-0,2×5=5-1=4zł

15zł:4=3,75 można teraz kupić

3,75:3=1,25
odp. można kupić 1,25 razy wiecej teraz
1 5 1
2010-02-21T17:12:31+01:00
Kiedyś:
5 zł = 1 kg
15 zł = 3 * 1 = 3 KG

Potem:

Obniżono o 20% czyli:
100 - 20% = 80 %
80% z 5 = 4 zł

4 zł = 1 kg
15 zł = 3 ¾ kg, czyli 1,25 kg razy więcej niż przed obniżką.