Co robił Robinson w ciągu pierwszego dnia zabezpieczenia groty? Napisz kartkę z pamiętnika bohatera.

Język Polski między nami, dla klasy szóstej
link do zdjęcia książki:


http://merlin.pl/Jezyk-polski-6-Miedzy-nami-podrecznik-klasa-6-szkola-podstawowa_A-Luczak-A-Murdzek,images_big,5,978-83-88881-72-5.jpg


to jest Zadanie 2/207 strona !
pilnie na dzisiaj !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T19:20:15+01:00
To był ciężki dzień. . .Nie wiem który to już dzień jestem na tej bezludnej wyspie. Dotąd byłem sam a sam być nie chcę. Moje życie zmienia się diametralnie, nadal czuje strach i lęk przed tą tajemniczą wyspą lecz z każdym dniem poznaje ją coraz lepiej. Dzisiejszego dnia, odnalazłem tajemniczą grotę. Wchodząc do niej czułem strach lecz po wyjściu z niej doszedłem do wniosku, że to ona stanie się moim nowym domem . Dzisiejszy dzień był niezwykle trudny. Zacząłem od wygrzebania kamieni i przygotowania sobie miejsca do spania. w dalszej kolejności wał, "kolczasta ochrona przed zwierzętami" i magazyn na jedzenie. AAAaaach jestem taki zmęczony, Dzisiaj czekało mnie tak wiele pracy. . .A jutro. . . Zaiste będzie jeszcze ciężej


Daj naj plx ^..^
635 3 635
2010-02-22T23:44:06+01:00
"Kartka z pamiętnika Robinsona"
Nazywam się Robinson Cruzoe i jestem samotnym rozbitkiem na tej bezludnej wyspie. Mijają dni, a ja wciąż jestem tu sam. Straciłem już rachubę czasu, więc nie wiem, ile przybyło ich dokładnie.
Znowu minął kolejny dzień. Kolejny dzień pełen pracy, trudu i poświęcenia, abym mógł tutaj funkcjonować. Coraz lepiej poznaję tą wyspę, i zaczynam ją rozumieć. Czuję coraz mniej strachu,więc gdy dzisiaj zobaczyłem ciemną grotę nie wahałem się i wszedłem do niej. Nie żałuję, bo to od teraz moje jedyne schronienie. Zacząłem więc przygotowywać moje nowe mieszkanie i począłem od wygrzebania wszystkich kamieni znajdujących się w grocie. Teraz mogłem naszykować sobie prowizoryczne "łóżko", czyli moje miejsce wypoczynku. Następnie konieczne były zabezpieczenia przed czyhającymi na mnie niebezpieczeństwami. Najbardziej bałem się dzikich zwierząt, więc stworzyłem duży wał wokół groty. Abym był całkowicie zabezpieczony, stworzyłem także kolczastą przegrodę. Kolejna rzecz, to zrobienie magazynu na jedzenie, gdyż za wszelką cenę chcę uniknąć jego szybkiego się psucia.
Moje zadania zakończyłem dosłownie przed chwilą, na niebie świeci już księżyc. Przede mną jeszcze wiele pracy, jeśli chcę by grota stała się moim bezpiecznym domem. Mam nadzieję, że mi się uda.

Mam nadzieję że pomogłam. Jeśli coś byłoby źle to napisz na priva, zmienię.
Pozdrawiam. :)
507 4 507