Odpowiedzi

2010-02-21T20:18:53+01:00
Zad 6.
4,20 kg-cytryny
4,20+30%=4,50
x-75kg
4,50 -1 kg cytryn
75kg*4,5=337,5
Odp :337,5zł
zad 7.
8*0,5-0,2:-0,4+7*0=5-0,2:(-0,4)+7=4,8:(-0,4)+7=-12+7=19
20% *19=3,8
zad 8.
x l - 2l smietany
12,5 % *2=25
zad 9,
25,5-15%=25,50-15=10,50
zad 10.
spodnie 120zl
po podwyzce 150 zl
150-120=30zl = 30%
zad11
1100zl-cena telewizora
obnizka-132 zł.
1100-132=968
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T20:25:17+01:00
Zad.6]75×4,2=315zł=cena zakupu
4,20+30%=4,2+0,3×4,2=4,2+1,26=5,46=cena sprzedaży
5,46×75kg=409,5zł=zarobek

409,50-315=94,50= zysk sprzedawcy
zad.7
2³[0,5-⅕:(-⅖)]+7¹×5⁰=
8[0,5-0,2:(-0,4)]+7×1=
8(0,5+0,5)+7=15

20%=15
100%=x
..........
x=100×15:20
x=75
to liczba 75
zad/8
2 litry=12,5%
x litrów=100%
................
x=2 ×100:12,5
x=16 litrów potrzeba mleka
zad.9]
85%=25,50
100%=x zł
.................
x=25,50×100:85
x=30
30-25,50=4,50 zł o tyle obniżono cenę książki
zad.10]
120-100%
150-x %
,,,,,,,,,,,,,,
x=150×100:120
x=125%
125-100=25
podrożały o 25%
zxad.11]
1100-132=968
1100=100%
968zł=x %
,,,,,,,,,,,,,x=968×100:1100
x=88%

100-88=12
obniżka wynosiła 12%

zad.12]
28+10% z 28=30,8
30,8-10%=27,72zł= obecna cena
zad.13]
a-bok kwadratu
p=a²

a+20%=1,2a
pole=(1,2a)²=1,44a²

1=100%
1,44=x%
.............
x=1,44×100
x=144%
144-100=44%
pole zwiekszy się o 44%