×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Uzupełnij zdania.

.................są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej.................pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku................. . Tlenek ..........jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno polane jest nazwą zwyczajną...................... . Tlenek........znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek............,czyli..........,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to ............. .
3

Odpowiedzi

2009-10-15T16:59:24+00:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej ŁĄCZENIA (w procesie spalania) pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU. Tlenek AZOTU (może być SIARKI też) jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno polane(chyba palone) jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA.znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek KRZEMU,czyli SiO₂,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU .

Pozdrawiam
23 3 23
2009-10-15T17:01:22+00:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno palone jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek WODORU,czyli WODA,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU.
13 3 13
2009-10-15T17:57:36+00:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno palone jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek WODORU,czyli WODA,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU Pozdrawiam :):)
11 5 11
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci