Odpowiedzi

2012-07-25T12:59:48+02:00

                                     Wielmożni Państwo


       Zapewne  jesteście bardzo zaskoczeni tym , że mam odwagę by do Was pisać. Szczerze powiedziawszy sam dziwię się swojej śmiałosci, ponieważ nigdy wczesniej bym nie pomyślał, iż swój list będę kierować właśnie do Was.
       Proszę o wybaczenie jeżeli mój list w czyms Was urazi , ale z pewnoscią to nie jest moim zamiarem. Moje zuchwalstwo wynika z tego , że od pierwszego wejrzenia pokochałem Państwa córkę. Być może w tej chwili oburzycie się na mnie wielce, ale zaklinam Was nie wyrzucajcie tego listu , a przeczytajcie go do końca zanim to uczynicie. Wiem , iż nasze rody są od dawna skłócone, ale to nie powinno stanąć na drodze naszego szczęścia. Jeszcze nie wyjawiłem Wam w czym rzecz , bo jednak obawiam się jaka moze być reakcja z Waszej strony. Wiem , ze muszę to powiedzieć , bo właśnie to jest celem mojego listu.
       Szanowni Państwo mam zaszczyt prosić Państwa o wyrażenie zgody na ślub Waszej córki ze mną.. Nie chcemy już dłużej ukrywać sie ze swoją miłoscią. Dość mamy potajemnych schadzek i ukradkowych spojrzeń. Naszym pragnieniem jest , aby cieszyć się sobą i nie ukrywać swojej miłosci przed innymi ludżmi. Zrobię wszystko , aby Julia była szczęśliwa, a chyba Wam jako rodzicom powinno zależeć najbardziej na jej szczęściu. Niczego w zyciu nie pragnąłem tak bardzo jak Julii. Proszę mi wierzyć , ze potrafię dać jej wszystko co mężczyzna potrafi ofiarować kobiecie , którą kocha do szaleństwa.
       Wielmożni Państwo Waszą córkę kocham , szanuję i jestem w stanie poświęcić wiele by na jej twarzy codziennie goscił usmiech i radość. Nadmieniam , ze mimo młodego wieku jestem człowiekiem , który nie boi się pracy ani odpowiedzialności. Pod moimi skrzydłami córka Wasza będzie z pewnoscią bezpieczna. I niczego od Was nie żądam. Nie jestem zainteresowany posagiem Julii  , bo kocham ją bezinteresownie. Nie chcę pieniedzy ani klejnotów, chcę tylko prosić Was o zgodę na oddanie mi ręki Waszej córki.
       Wyrażam nadzieję , iż moja prośba nie zostanie odrzucona tylko dlatego , że nasze rody są zwaśnione. Myślę , ze gdyby Państwo wyrazili zgodę na nasz ślub, to uszczęśliwilibyscie nie tylko mnie , ale równiez i Waszą córkę.
       Szanowni Państwo proszę o wyrozumiałość i głębokie przemyślenie mojej propozycji. Mam nadzieję , że wyrazicie swoją zgodę na nasz ślub.


                                                                                         Z wyrazami szacunku
                                                                                             Romeo