Jak rozumiesz cytaty:
"Głupio jest nie miec nadziei."
"Może pokonac każdego ,jeżeli dostatecznie się upsze"
"Jego wyborem było pozostać w głębokich, ciemnych wodach, daleko od wszelkich sideł, pułapek i podstępów. Moim wyborem było udać się tam po niego"

(Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję)

2

Odpowiedzi

2010-02-22T14:54:32+01:00
* człowiek ie posiadający nadzieji nie jest człowiekiem
* nie ważne czego człowiek chce wszystko jeżeli sie upsze jest do zrealizowania
* człowiek może wplątać się w róże pułapki , być w tudnych sytuacjach, a inni ludzie (przyjaciele) są po to by go zrozumieć i wyciągnąć z kłopotów

pozdrawiam ;**
11 4 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T15:03:46+01:00
,, Głupio jest nie miec nadziei""
według mnie to oznacza, że nadzieja to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka. Nadzieję powinien miec kazdy, mając nadzieje na zrealizowanie swojego planu wierzymy w to. Według mnie człowiek bez nadziei jest niedowiarkiem, oraz egoistą, bo po co myślec i działac, jeśli nie wierzymy nawet , ze to się spełni.

"Może pokonac każdego ,jeżeli dostatecznie się upsze""

Jeśli ktoś coś postanowi, dąży do tego nie zważając na nic innego. W końcu zwycięża.

"Jego wyborem było pozostać w głębokich, ciemnych wodach, daleko od wszelkich sideł, pułapek i podstępów. Moim wyborem było udać się tam po niego"

według mnie chodzi o to , że człowiek, który boi się życia i niebezpieczeństw, oraz błędów kt óre może popełnic jest nikim. Boi się oglądac świat takim jakim świat jest. Od tego nie ma ucieczki. W drugiej części cytatu chodzi o to, że prawidłopwym wyborem jest stawienie światu czoła, zmierzenie się ze swoim strachem i niebezpieczeństwem, które czycha na nas na każdym kroku. Jednak życie lepsze jest pełne zguby i przezyc, wspomnień i zabaw, niż takie w którym cały czas siedzimy w kącie i myślimy tylko osobie.
12 4 12