Czesc bede bardzo wdzieczna za odpowiedz bonie mam kompletnie zielonego pojecia jak to rozwiazac
Nowakowi zaproponowano płacę w wysokosci 2500 zl i comiesieczna premie w wysokosci 15% placy. W kazdym nastepnym roku podwyzka ma byc o 2 punkty procentowe wyzsza niz w roku poprzednim. Ile bedzie zarabial Nowak po roku , ile po dwoch latach. Jaka łącznie zarobi kwote po roku, a jaka po dwoch latach?

2

Odpowiedzi

2009-10-15T19:57:22+02:00
2500*15% =375 premia 2500+375 =2875 m-czny zarobek

po roku 2500*2 %= 50 2500+50=2550 płaca 2550*15% =382,50

2550+382,50=2932,50 zarobek po pierwszym roku płaca + premia


2550*4% =102 2550+102=2652
2652*15% =397,80
2652 + 397,80 =3049,80 zarobek po dwóch latach płaca + premia
2009-10-15T22:04:42+02:00
2500x15%=375 -premia
2500+375=2875 miesięczny zarobek razem z premią

zarobek po roku pracy
2500x2%=50
2500+50=2550
2550x15%=382,50 premia
2550+382,50=2932,50

zarobek po dwóch latach pracy
2550x4%=102
2550+102=2652
2652x15%=397,80
2652+397,80=3049,80

łacznie w pierwszym roku pracy zarobił 2875x12=34500 zł
a w ciągu dwóch lat łącznie zarobił 2875x12+2932,5x12=
=34500+35190=69690