A)Wykładzina Alik ma 2,4 m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b)Wykładzina Bielik ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?

PS. Potrzebne rozwiązanie i wynik.

1

Odpowiedzi

2010-02-24T11:59:15+01:00
A)
1x 2,4 = 2,4 m²
2,4m² = 36,60zł
1m² = x

1*36,60zl : 2,4 = 36.60zł : 24m² = 15,25 zł

odp. Metr kwadratowy wykładziny kosztuje 15,25 zł.



b)
1m²--14,80 zł
2,5m²-- x

x=14,80*2,5/1
x=37 zł

odp. Metr bieżący wykładziny kosztuje 37 zł.