Nie jednokrotnie moderatorzy zadane.pl wychodzą naprzeciw narastającym zgłoszeniom spamu czy też błędnych odpowiedzi, pracują analizując wasze odpowiedzi i usuwają je bądź weryfikują. Teraz ja, chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego czy wg was nasza praca spełnia wasze oczekiwania. Tak więc, napiszcie rozprawkę na temat:

[b]Czy uważasz pracę moderatorów za spełniającą oczekiwania każdego użytkownika?[/b]

Tezę poprzyj licznymi argumentami. Min. A4

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T16:03:47+01:00
Kiedy pierwszy raz weszłam na tą stronę nie wiedziałam co jest grane. Postanowiłam się jednak zalogować- i tego nie żałuję. Niesamowicie lubię pomagać innym, wykorzystując w tym swoje umiejętności. Nie chcę rezygnować z tej przyjemności, ponieważ podoba mi się tu nie ze względu na to, że mogę zarabiać punkty, ale za to, że odnajduję się w swoim żywiole.
Czy praca moderatorów spełnia oczekiwania użytkowników?
Dość długo się zastanawiałam nad tym pytanie, i w końcu doszłam do wniosku, że spełnia. Zawsze są jakieś wady i zalety stron internetowych, w zadane.pl tych wad nie brakuję, aczkolwiek przeważają zalety.
Na początku jako przykładem posłużę się pracami prosto z internetu. Portal zadane.pl na całkowicie na celu pomaganie innym, którzy faktycznie nie potrafią sobie pomóc z pracami domowymi. Już niejednokrotnie dostrzegłam tak zwane gotowce, na żywca przekopiowane z popularnych stron typu- ściąga.pl czy też bryk.pl . Bo niejeden taki człowiek myśli sobie- ''Oo! To jest łatwe, wejdę na ściągę przekopiuję , wkleję i będę miał 50 punktów, a jak dobrze pójdzie to zostanę ekspertem i się do mnie nie doczepią! '' No tak. Pójście na łatwiznę to choroba. W życiu powinno wybierać się te trudniejsze drogi. Takie prace jak najbardziej powinny lądować w koszu, usuwane przez moderatorów- w końcu oni przede wszystkim od tego są!
Podoba mi się to, że kiedy praca jest ściągnięta z internetu zabierane są punkty i dawane ostrzeżenia! Tak. To świetny pomysł. Gdyby tak każdy ściągnął sobie wypracowanie i je tu wkleił , a w dodatku nic by mu za to nie było, to co to by był za bałagan...
Chciałabym wspomnieć również o pewnej sytuacji która spotkała mnie niedawno na tejże stronie. Otóż. Napisałam dziewczynie pracę. Wypracowanie było czasochłonne i wymagające wiele znajomości [praca była o miastach w Polsce]. Kiedy już wysłałam jej tą odpowiedź do zadania, dnia następnego przyszła mi wiadomość, że praca nie spełnia kryteriów lub jest ściągnięta z innej strony! O czym chcę powiedzieć. Zabytków Polski nie znam na pamięć, więc posłużyłam się dosłownie jednym zdaniem z Wikipedii, które przekopiowałam. JEDNYM ZDANIEM! Czy to jest powód do tego, aby usuwać całą treść odpowiedzi? Dziewczyna skorzystała , przydała jej się praca w szkole, a ja dostałam ostrzeżenie, które widnieje na moim profilu , i które niestety mi wadzi! Zabrano mi punkty- ale to już mniejsza o to. W tej kwestii , w kwestii usuwania prac poprzez jedno zdanie skopiowane się nie zgodzę ! i mówię otwarcie że mi się to nie podoba.
Pracę moderatorów w skali od 1-10 oceniam na 7. Myślę, że powinni troszeczkę bardziej przyglądać się pracom. Aczkolwiek doceniam wszelkie ich starania i mam nadzieję, że portal tak szybko nie zaniknie.
12 3 12