Odpowiedzi

2010-02-22T16:29:28+01:00
Mieszkańcy Himalajów nie mają zbyt wielu możliwych zajęć. Wysoko w górach nie ma rozwiniętego przemysłu, ani gospodarki. Mieszkańcy tamtego rejonu zajmują się przede wszystkim rolnictwem. Pasą konie, owce, jaki, kozy.

Jeżeli mają możliwość mogą zapoczątkować nowy stok narciarski, wycieczki w górę, kolejka linowa. Na to niestety potrzebne są pieniądze i możliwości terenowe.

Daj Naj ;)
11 3 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T16:30:42+01:00
Też miałam to zadanie na lekcji :) Masz :
- Myślistwo
-połowy ryb
-pozyskiwanie bogactw mineralnych
-hodowla zwierząt futerkowych
-gospodarka leśna
Proszę o naj ;*
16 4 16
2010-02-22T16:36:30+01:00
Mieszkańcy Himalajów to:
- szerapowie - ( Szerpowie w większości są wyznawcami tybetańskiej odmiany buddyzmu. Zamieszkują oni piętrowe domy z oborą na dole, są bowiem hodowcami jaków. Domy te zbudowane są zazwyczaj na wysokości 3 do 6 tys. metrów n.p.m.; to od wieków stałe środowisko Szerpów.Szerpowie uprawiają także małe poletka, a mężczyźni są przeważnie tragarzami i przewodnikami wypraw w Himalaje. Uprawiają oni rośliny, np. ryż, herbatę, owoce cytrusowe, na wyższych pasmach górskich pszenicę, ziemniaki, warzywa oraz hodują jaki, owce i kozy.)
- tamangowie -
-Magarowie -słyną w Nepalu jako doskonali żołnierze i utalentowani rzemieślnicy. Stanowią największą grupę we wszystkich regimentach Gurkhów służących poza Nepalem. Ogólnie jednak podstawą ekonomii jest rolnictwo pozwalające tej grupie etnicznej na względną samowystarczalność. Uprawia się pszenicę, owies, proso na suchszych wyżej położonych tarasowych poletkach oraz ryż na lepiej nawodnionych poletkach nad brzegami rzek. Hoduje się owce i kozy.
Tradycyjne domy magarskie budowane sa z kamienia, składają się z dwóch pięter. W zachodnim Nepalu domy Magarów mają zazwyczaj kształt owalny, malowane są rozwodnioną czerwonawą gliną, w rejonach wschodnich domy stawia się na planie prostokąta i bieli. Piętro od frontu otwiera się werandą. W regionach północnych spotyka się także domy trójkondygnacyjne z parterem przeznaczonym dla zwierząt domowych
-THAKALI
19 4 19