Odpowiedzi

2010-02-22T17:03:58+01:00
Według mnie bardzo rozstrzepaną, na początku bardzo drazliwą i samolubna. Potem zmieniła się w normalną, przyjacielską osóbkę.
2010-02-22T17:04:51+01:00


Bohaterka powieści „Ania Z Zielonego Wzgórza” jest ciekawym i wnikliwym portretem literackim. Autorka przedstawia ją jako dwunastoletnią dziewczynką i szesnastoletnią panienką. Ukazuje przemiany okresu dojrzewania oraz negatywne i pozytywne cechy charakteru, usposobienia i umysłowości.nia odznaczała się wrażliwością i łatwo się wzruszała, dlatego reagowała na troski innych ludzi okazują im współczucie. Nasz bohaterka była samodzielna, ambitna, pilna i bardzo pracowita. Osiągała bardzo dobre wyniki w nauce i pomagała Maryli w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Pragnęła, aby opiekunowie byli z niej dumni. Starała się udowodnić, że jest godna zaufania, odpowiedzialna i obowiązkowa. Nie zawsze jednak jej się to udawało. Czasami zdarzało się, że była lekkomyślna i nieuważna. Kiedyś do ciasta dodała kropli walerianowych, innym razem w ogóle nie dodała mąki. Nie słuchała przestróg Maryli i kupiła farbę do włosów u nieznajomego, farbując włosy na zielono. Takie wpadki zdarzają się często młodym niedoświadczonym ludziom.
Dziewczynka była szczególnie wrażliwa na piękno przyrody a poetycka wyobrażnia podsuwała jej oryginalne nazwy ulubionych miejsc, np. Słowiczy Gaj, Fontanna Driad. Codziennie spacerowała wymyśloną razem z Dianą Aleją Zakochanych.
1 5 1
2010-02-22T17:07:14+01:00
Była wrażliwa.
Lubiła fantazjować/ marzyć.
Była nadwrażliwa na punkcie swoich rudych włosów.
Gdy zrobiła coś źle to chciała to jak najszybciej naprawić.
Była przyjacielska i bardzo pracowita.
Najlepiej uczyła się w szkole.