Odpowiedzi

2010-02-22T17:36:55+01:00
Pieniądze mogą pomóc człowiekowi tak samo jask mogą go zniszczyć.
Bardzo często jest tak ze uzależniamy się od dóbr materialnych. Pieniądze stają się wtedy najważniejsze. Ludzie nie widzą poza nimi sensu życia. Żeby je mieć niektórzy potrafią postawic wszystko. Lecz właśnie przez pieniądze można stracić największe skarby świata, czyli rodzinę i przyjaciół. Ludzie dążą do bogactwa i luksusu zapominając przy tym, jakie wartości są najważniejsze w życiu każdego człowieka. Pieniądze to tylko papierek, który jednak czasem może pomoc. Choć nie są najważniejsze. Najważniejszy jest człowiek i jego uczucia. Każdy z nas powinien wiedzieć, że wspaniale jest mieć pieniądze, dopóki nie straci się mądrości dostrzegania rzeczy, których nie można za nie kupić. Istnieją rzeczy, których nie jesteśmy w stanie posiadać dzięki pieniądzom, np. szacunek i przyjaźń drugiego człowieka. Nie każdy ten co ma pieniądze koniecznie ejst szcześliwy. To prawda, człowiek bez choc trochę 'szmalu' nie da sobie rady.
Uważam, że ludzie nic powinni przywiązywać zbyt wielkiej wagi do pieniędzy, lecz skupić się na rzeczach o wiele bardziej wartościowych.
6 4 6
  • sana
  • Rozwiązujący
2010-02-22T17:42:43+01:00
Moim zdaniem, w życiu kazdego czlowieka pieniadze nie sa najwazniejsze.
Liczy sie, np. milosc, rodzina, przyjaciele. Ludzie, dla ktorych pieniadze sa waznymi elementami zycia, myla sie. Prawdziwy czlowiek powinien doceniac ludzi i ich uczucia, a nie pieniadze, ktore posiada.
W lekturze pt. ''Ania z Zielonego Wzgorza'' pieniadze nie były wazne. Ania pokochala Maryle i Mateusza, swoich opiekunow zastepczych, chociaz nie byli najpobatszymi mieszkancami Zielonego Wzgorza.
Ksiazka pt. ''Wygnana corka" takze mowi o tym, ze pieniadze nie odgrywaja duzej roli w zyciu ludzi. Ojciec Dagmary wysylajac ja do swojego kuzyna, ktory stracil prawie caly swoj majatek, zapewnil corce pieniadze. Pomimo rozstania z ojcem pokochala jego kuzyna, poniewaz obdarzyl ja uczuciem milosci, a nie myslal, tak ja jego zona Caterina, o pieniadzach, ktore ojciec Dagmary, Rudolf, przeznaczyl na corke.
Uwazam ze w zyciu nie chodzi o to, aby zarabiac jak najwiecej pieniedzy, szczycic sie nimi, wywyzszac, poniewaz po9 smierci zadnych pieniedzy ze sosba nie zabierzemy. Natamiast na ziemi robiac komus przyjemnosc, obdarzyc go uczuciem, pokochac druga osobe, bedzie po smierci wynagrodzone i szanowane.
4 3 4