3 zadania, klasa 6

1. Na kolonie wyjechało 131 osób trzema autobusami. W pierwszym i drugim autobusie było 86 osób, a w drugim i trzecim 87 osób. Ile osób było w każdym autobusie?

2. Za 3 kg pomarańczy i 2 kokosy zapłacono 13 zł, a za 4 kg pomarańczy i 2 kokosy zapłacono 16 zł. Jaka była cena 1 kg pomarańczy, a jaka koksa?

3. Ojciec Ewy kupił telewizor na raty. Przy zakupie wpłacił 380 zł, a resztę należności musi spłacić w 12 ratach. Ile zł wynosi 1 rata, jeżeli wartość telewizora wynosi 1820 zł?

3

Odpowiedzi

2010-02-22T17:59:59+01:00
Zad.1
1 autobus:86/2=43
2 autobus=43
3autobus:43+1osoba
4 autobus=34
Zad.2
ja tego do końca nie umiem zrobić ale trzeba zacząć tak
7kgpomarańczy i 4 kokasy kosztuja29zł
Zad3
1820-380=1440
1440/12=120
1 rata wynosi120zł
1 5 1
2010-02-22T18:02:17+01:00
Zad 3
1820 - 380 = 1460
1460/12=
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T18:19:15+01:00
Zad 1
Autobus 1-44 osoby
Autobus 2-42 osoby
Autobus 3-45 osób
autobus 1 i 2 to 44+42= 86
autobus 2 i 3 to 42+45=87
Zad 2
1kg pomarańczy kosztuje 3zł a jeden kokos 2zł
Bo 3kg*3zł+2*2zł=9zł+4zł=13zł
Bo 4kg*3zł+2*2zł=12zł+4zł=16zł
Zad 3
1820-380= 1440
1440: 12=120
1rata wynosi 120zł.