Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T19:20:56+01:00
Zmieszano dwa rodzaje cukierków: 3 kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram tej mieszanki?

3*x+4*(x+1,5)=3x+4x+6=7x+6 to jest cena za te 7kg cukierków

teraz (7x+6)/7=7x/7+6/7=x+6/7 zł za kilogram mieszanki
6 3 6