Znajdź liczbę x:
a) x:12= 2,5
b) 100,8:x=8
c) 23razy x= 59.34

_____________________
a) Kilogram bananów kosztuje 4,20zł . ile kosztuje 0,75kg bananów?
b) Pani Wiesia za 0,35kg kg szynki zapłaciła 9,94zł Ile złotych kosztuje 1kg. Szymki ?

Proszę o dokąłdne obliczenia !! :D Daję naj .xDD

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T19:41:02+01:00
A) x:12 = 2,5 / * 12
x = 30
b) 100,8 : x = 8 /* 100,8
x= 806,4
c) 23 * x = 59, 34 / /23
x= 2,58



a) 1 kg ---- 4,20
0,75kg ---- x
x= 0,75 * 4,20
x = 3,15

b) 0,35 kg - 9,94
1 kg - x
x 1*9,94 / 0,35
x =28,4
26 3 26
2010-02-22T19:43:36+01:00
A) x:12= 2,5
x=12 razy (2,5)
x=30

b) 100,8:x=8 (całość razy x obustronnie)
100,8=8x (dzielone na 8 obustronnie)
12,6=x
x=12,6

c) 23razy x= 59.34 (dzielisz obustronnie przez 23)
x=2,58


a) Kilogram bananów kosztuje 4,20zł . ile kosztuje 0,75kg bananów?
1kg --- 4,20 (proporcja)
0,75kg ---- x

0,75 = 3/4 (trzy czwarte)

x= 3/4 razy 4,20
x=3,15

b) Pani Wiesia za 0,35kg kg szynki zapłaciła 9,94zł Ile złotych kosztuje 1kg. Szymki ?

proporcja:

0,35 --- 9,94
1 --- x
0,35x = 9,94 (dzielisz obustr. przez 0,35)
x=28,4

:)
19 4 19
2010-02-22T19:49:26+01:00
A) x:12= 2,5
2,5 pomnóż prze 12=30
czyli:30:12=2,5
czyli:x=30
b)100,8:x=8
100,8:8=12.6
czyli:x=8
c)23razy x= 59.34
59,34:23=2,58
23 razy 2,58=59,34


a)1 kg-4,20
:20 :20
5 dag.-1
*15 *15
75 dag--1,5zł

odp..75 dag bananow kosztuje 1,5


b)Pani Wiesia za 0,35kg kg szynki zapłaciła 9,94zł Ile złotych kosztuje 1kg. Szymki

odp.Jesden kg szynki kosztuje 19,88






też mam to w zeszycie całe specjalnie przepisałam

13 4 13