Odpowiedzi

2010-02-22T20:18:23+01:00
A więc przepisz tak :

Drzewka Jabłoni - 120
Drzewka Śliwki - 120:3
Cena drzewka jabłoni - 10.50
cena drzewka śliwki - 8.90
przyznany rabat - 15%


Jabłka:
120*10,50=1260

Śliwki:
120:3=40
40*8,90=356

Cena:
1260+356=1616
1616-15%*1616=
1616-242,4=1373,6

I Już , takie trudne ?? :P
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T20:19:25+01:00
120*10,5zł=1260zł-tyle kosztowały jabłonie

120:3=40-ilość śliw
40*8.9zł=356zł-tyle kosztowały śliwy

1260zł+356zł=1616zł-tyle kosztowały wszystkie drzewka

1616-15%*1616=1616-242,4zł=1373,6zł

odp.za zakupy zapłacił 1373,6zł
2010-02-22T20:24:33+01:00
Dane:
120- liczba drzewek jabłoni
10,5 zł- cena za drzewko jabłoni
120:3- drzewka śliw
8,9 zł- cena śliwy
15%- rabat
120* 10,5= 1260 (cena wszystkich drzewek jabłoni)
120:3= 40 (śliwy)
40* 8,9= 356 (cena wszystkich śliw)
1260+ 356= 1616 (cena za wszystko)
0.15* 1616= 242,4 (15% z 1616)
1616- 242,4= 1373,6 (cena za wszystko)

Odp. Pan Zwirksi zapłacił za wszystko 1373,6 zł.