Odpowiedzi

2010-02-23T01:22:41+01:00
Wątek miłości zawarty jest w niemal każdym dziele.Temat ten jest bardzo powszechny, niezależnie od gatunku utworu. w którym występuje. Mogą być to romanse, jak i kryminały czy książki fantasy.
Najbardziej popularnym autorem XVI-XVII w. jest oczywiście William Shakespeare. Jego dzieło ,,Romeo i Julia" jest przykładem tego, że miłość jest tematem często wykorzystywanym, nawet kilka wieków temu.
Kolejną, również ważną epoką była epoka romantyzmu. Powstało wtedy wiele ballad. Najbardziej znaną jest ,,Świtezianka". Mówi ona o zdradzie, więc, mimo że jest to dramat, temat miłości jest-tak jak w wielu utworach tego typu- często powielany.
W dzisiejszych czasach relację chłopak-dziewczyna zawiera prawie każda książka. W powieściach dla młodzieży, jak i dla dorosłych czytelników.
Miłość może się objawiać w związkach człowieka z drugim człowiekiem, jak i ze zwierzętami czy postaciami nadprzyrodzonymi.
Ta tematyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony ludzi, więc jest często wykorzystywana. Niektórzy reżyserzy nakręcają adaptacje filmowe niektórych światowych bestsellerów. Filmy te zazwyczaj są bardzo popularne, co utwierdza pisarzy w przekonaniu, że miłość jest bardzo dobrym tematem na kolejne ich książki,czemu nie można się dziwić, patrząc na milionowe nakłady powieści tego typu.


Mam nadzieję że pomogłam ;)
3 4 3