×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opowiedz o sytuacji ukazanej na 0obrazie Herberta Jamesa Drapera ,,Odyseusz i Syreny,,z [unktu widzenia jednego z towarzyszy Odyseusza znajdujacego sie w

lodzi
Mamy napisac w rozwinieciu ze nie podoba nam sie to ze odyseusz naraza siebie i nas oczywiscie interpunkcja,wstep rozwiniecie ...;DD...I ma byc dluugie dosc..XDD///dzieki..AA i moze uda sie komus na dzis..;DD
1

Odpowiedzi

2009-10-17T06:56:22+00:00
Obraz ten przedstawia sytuację kiedy ja Odyseusz i towarzysze płynęliśmy do Itaki. Spokojna podróż wszystkim odpowiadała, ale po jakimś czasie powstało niebezpieczeństwo. Wtedy zrozumieliśmy, że nie powinniśmy płynąć z Odyseuszem. Bo naraża nas on na niebezpieczeństwo z resztą siebie też. Powiedzieliśmy mu o tym lecz on się wściekł. Więc jak tu z takim rozmawiać spokojnie.
Nagle na tafli morza pojawiły się postacie wyglądające na rozpaczliwie proszące o pomoc na bezkresnym morzu ,a my zalani trwogą nie jesteśmy w stanie zrozumieć o co proszą uwodzące postacie wspinające się po pięknie wyrzeźbionym pokładzie i statku. Czym mogły być te piękne osobniki?-zadawaliśmy sobie to pytanie, ale odpowiedź przyszła w mgnieniu oka. To były Syreny, pół-kobiety, pół-ptaki zwodzące żeglarzy swym śpiewem. Sprytny Odys kazał więc nam abyśmy zatkali sobie uszy woskiem, a natomiast jego samego przywiązali do masztu. Dzięki temu uniknął rozbicia statku o okoliczne rafy, na które Syreny naprowadzały statki.
Po zagrożeniu, które dość szybko minęło mieliśmy dość. Nasz sprzeciw Odyseusza nie zainteresował, ale gdy zobaczył nasze przerażone twarze i wtedy chyba zrozumiał, że narażał nas wszystkich na utratę zdrowia lub życia. Przeprosił nas a my jak dobrzy przyjaciele popłynęliśmy z nim dalej okrężną drogą, aby nie został w tak niebezpiecznym miejscu i tak niebezpiecznej sytuacji sam jak palec. Pomógł on nam, a my pomogliśmy jemu dopłynąć do domu.
34 3 34
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci