Odpowiedzi

2010-02-22T22:29:25+01:00
X-cena jabłek
y-cena winogron

3x+5y=27 |×-4
4x+7y=37 |×3

-12x-20y=-108
12x+21y=111

y=3

3x+5y=27
3x+15=27
3x=27-15
3x=12 |÷3
x=4

x=4
y-3

cena jabłek-3zł
cena winogron-4zł

:D


3 5 3
2010-02-22T22:38:03+01:00
X - cena za 1kg jabłek
y - cena za 1kg winogron

3x + 5y = 27
4x + 7y = 37

3x = 27 - 5y : 3
4x + 7y = 37

x = 9 - 1 ²/₃y
4 x (9 - 1²/₃y) + 7y = 37

x = 9 - 1²/₃y
36 - 6²/₃y +7y = 37

x = 9 - 1²/₃y
¹/₃y = 1

x = 9 - 1²/₃y
y = 3

x = 9 - 5
y = 3

x = 4
y = 3

wszędzie klamerki

Odp. 1kg jabłek kosztował 4zł, a 1kg winogron kosztował 3zł.
1 5 1
2010-02-22T22:41:13+01:00
4x+7y=37
3x+5y=27 uklad rownan
-----------------
1x+2y=27 x=10-2y
3(10-2y)+5y=27
30-6y+5y=27
-1y=27-30
-y=-3/(-1)
y=3

x=10-2x3
x=10-6
x=4
spr.3x4+5x3=12+15=27
4x4+7x3=16+21=37
Dane x- jablka .Y-winogrona
1 5 1