1.Bilet naormalny z GDYNI głównej osobowej do czerska przez tczew kosztuje 18zł30gr.Michał podróżował ze swoim psem Toffikiem.Chłopcu przysługuje (dwie piąte2/5) zniżki a toffikowi (dziewięc dziesiątych 9/10)zniżki .Oblicz łączny koszt podróży Michała z Toffikiem do Czerska.
2.Mama Marty wybrała sie na zakupy do cukierni ,,Ptyś''.Kupiła 5 pączkow ,2 cistka francuskie, 4drożdzówki oraz 40 dag sernika .Ile zapłaciła za zakupy .

pączek kosztuje 1,30zł
ciastko francuskie 1,60zł
drożdzowka 1,40
sernik za 1 kg kosztuje 21,70zł

3

Odpowiedzi

2010-02-23T11:24:43+01:00
Zadanie 2.

5*1,30+2*1,6+4*1,40+21,70*0,40=6,5+3,2+5,6+8,68=23,98zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T11:25:52+01:00
ZAD.1
Michał= 18zł 30gr*2/5=7,32zł 18zł 30gr - 7,32zł = 10,98zł
Tofik= 18zł 30gr*9/10=16,47zł 18zł 30gr - 16,47zł = 1,83 zł
Razem= 10,98zł + 1,83zł = 12,81zł
Odp: Łączny koszt podróży Michała z Tofikiem do Czerska wynosi 12 zł 81 gr.
ZAD.2
5*1,30+2*1,6+4*1,40+21,70*0,40=6,5+3,2+5,6+8,68=23,98(zł)
2010-02-23T11:28:36+01:00
Ad 1.
Bilet normalny - 18,30zł.
Chłopcu przysługuje dwie piąte zniżki a więc : 7,32
18,30 - 7,32 = 10,98zł.

Toffikowi 9/10 a więc: 16,47
18,30-16,47= 1,83zł

Łączny koszt podróży: 10,98+1,83=12,81zł.

ad 2.
(5*1,30)+(2*1,60)+(4*1,40)+(0,4*21,70)=6,5+3,20+5,6+8,68=23,98