Do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13 zł za jeden słoik Oblicz:Ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu
ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28 zł za jeden słoik

3

Odpowiedzi

2010-02-23T12:06:32+01:00
9*38+24*13=342+312=654 zapłacono za wszystkie słoiki miodu

654/28=23,36 za tę kwotę można kupic 23 słoiki
8 3 8
2010-02-23T12:08:07+01:00
Obliczmy ile zapłacono za wszystkie słoiki
9*38zł + 24*13 zł = 342 + 312 = 654 zł

Obliczamy ile słoików można kupić za 28 zł za jeden słoik
654zł / 28 = 23,35 = 23 słoiki
6 4 6
2010-02-23T12:10:08+01:00
Do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13 zł za jeden słoik Oblicz:Ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu
ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28 zł za jeden słoik

1)
a - koszt zakupu wszystkich słoików
9*38 zł + 24 * 13 zł = a
342 zł +312 zł = a
a = 654 zł
Za wszystie słoiki zapłacono 654 zł
2)
zakup słoików w cenie 28 zł za całą kwotę:

654 zł : 28 zł = 23 słoiki
23 * 28 = 644 zł
654 - 644 = 10zł zostaje

Za całą kwotę można kupić 23 słoiki miodu w cenie 28 zł za jeden słoik, zostanie 10 złotych
4 4 4