Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T14:59:32+01:00
1kg/2,69 zł
1kg:5=0,2kg
1 jabłko - ok.0,2kg

więc:
7*0,2=1,4
1,4*2,69=3,766~3,77

Odp.Koszt 7 jabłek wyniesie około 3,77 zł.

~-> w przybliżeniu :)
2010-02-23T15:00:00+01:00
1kg-5jabłek
xkg-7jabłek

7*1=5x
x=1.4kg

1.4kg * 2,69 zł ≈ 3.77
  • Ynka
  • Początkujący
2010-02-23T15:06:08+01:00
1kg-5 (proporcja)
x-7

5x=7
x=7/5 (kg)

2,69 * 7/5= 2,69*1,4=3,77 zł