Odpowiedzi

2010-02-23T15:19:19+01:00
0,30 dag szynki x 18,20 zł = 5,46

11,26 - 5,46 = 5,8

sera było 0,40 dag za który zapłacono 5,80 zł
0,40 dag x 14,50 = 5,80

kg sera kosztował 14,50 zł
2010-02-23T15:24:42+01:00
Szynka:
ilość-30dag=0,30kg
cena=18,20zł/kg
0,30*18,20=5,46zł

11,26zł-5,46zł=5,80zł

2/5kg sera kosztuje 5,80zł
1/5 kg sera kosztuje 5,80zł/2=2,90zł
czyli 1 kg sera kosztuje 2,90zł*5=14,50zł/kg

Odp:Kilogram sera kosztuje 14,50zł/kg

liczę na naj ;)
1 5 1
2010-02-23T15:25:21+01:00
1 kg szynki - 18,20 zł
0,3 kg szynki - x zł
x = 0,3 razy 18,20/1 = 5,46 zł
2/5 x + 5,46 = 11,26
2x + 27,30 = 56,30
2x = 56,30 - 27,30 = 29
x = 29/2 = 14,50
odp
kg sera kosztował 14,50 zł