Odpowiedzi

2010-02-23T16:19:39+01:00
1 kg-------1,20
0,22 kg-------x
x=1,20×0,22/1 kg
x=0,264≈0,26

Odp. Sprzedawca powinien pobrać od klienta 26 groszy.


2010-02-23T16:22:31+01:00
Można to rozwiązać za pomocą proporcji:)

1kg pomidorów-------1,20zl
0,22kg pomidorów----x

x=1,20zł*0,22kg/1kg=~0,26zł
odp. Sprzedawca powinien pobrać 26 groszy
To zadanie jest na bank poprawnie rozwiazane:)