1. Jaką rolę w historii "Latarnika" odegrały otrzymane przez niego polskie książki ?

2. Jak wyobrażasz sobie dalsze losy Skawińskiego ?

PS. Ściągnięte z internetu oznaczam jako SPAM!
PS2. Potrzebuję ciekawej odpowiedzi na te pytania.
PS3. Najciekawsze odpowiedzi oznaczam jako "najlepsze".
Proszę potrzebuję na jutro :((

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T15:54:00+01:00
1. Książki, które otrzymał latarnik odegrały w jego życiu bardzo ważną rolę. Mimo, że przez nie stracił posadę na latarni, to jednak zyskał bardzo dużo, np. przypomniał sobie swój ukochany kraj- Polskę oraz ojczysty język za którym tak tęsknił. Dzięki polskim książkom powróciły wspaniałe wspomnienia.
2. Myślę, że Skawiński znów zaczął podróżować po świecie, ale tym razem miał przy sobie coś cennego, namiastkę ojczyzny- polskie książki, i dzięki temu było mu łatwiej przetrwać rozłąkę z ukochanym krajem.

Myślę, że dobrze ;)
Nie ściągnęłam tego z neta ;p Sama wymyśliłam, bo niedawno braliśmy latarnika i co nieco pamiętam ;p
2010-02-23T17:01:47+01:00
1. pod wpływem wierszy "Pana Tadeusza" rozmarza się, przenosi wyobraźnią do ojczystych stron, słyszy głosy bliskich, szumiące lasy, szemrzące rzeki. Zasypia i śni, obudzony przez strażnika dowiedział się, ze nie zapalił latarni skutkiem czego jest zwolniony z pracy. Zapomnienie się w miłości do ojczyzny, rozmarzenie, przerażenie ze nie dopełnił obowiązku.
2. np : Sądzę, że Skawiński po kilku latach dalszych tułaczek postawił sobie za cel Polskę. Jednak nie spełnił swojego marzenia, ponieważ zmarł podczas tej męczącej wędrówki do Ojczyzny. Widok lecących bocianów wywarł w nim wielkie uczucie tęsknoty, której skutkiem był zgon bohatera.