×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-16T16:06:35+00:00
Jak się czujesz? Wyzdrowiałeś? Przykro mi, że nie pisałem wcześniej, ale mam dużo zadań i prac pozalekcyjnych.
Właśnie! Szkoła... Nie dawno na języku polskim omawialiśmy powieść epicką Małgorzaty Musierowicz pt. "Kłamczucha", Podszedłem do niej dość pesymistycznie: nie chciałem jej czytać, bo była ona w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych. Jednak zebrałem w sobie silną wolę i przeczytałem tę pozycję literacką. Ciebie również chciałem zachęcić do przeczytania tej wartościowej lektury, bowiem okazuję się ona powieścią z morałem: maleńkie kłamstewko rodzi wielkie kłamstwo.
Tytułową Kłamczuchą jest Aniela Kowalik - piętnastoletnia "drobna, czarnowłosa dziewczyna w okularach". Wszystkie opisane w powieści obyczajowej sytuacje rzogrywają się w Łebie i Poznaniu w latach siedemdziesiątych. Wielką pasją Anieli jest teatr, więc kłamstwo jest przez nią świetnie odgrywane. Kłamczucha zakochuje się w Pawle Nowackim, co powoduje późniejsze zabawne, jak i wzruszające sceny. Aby poznać swą miłość "od podstaw" bohaterka jest gotowa sprzeciwić się woli ojca i... kłamać. Przezwisko "Kłamczucha" nadali jej Mamerciątka.
Ta powieść młodzieżowa opowiada o dojrzewaniu, o miłości, która rodzi się pomiędzy dwojgiem nastolatków i o pierwszych sprzeciwach wobec rodziców. Lektura wyszła spod pióra wielkiej autorki, więc jest oto kolejny powód do tego, aby ja przeczytać.
Miłej lektury! Wracaj do zdrowia!
0 0 0
2009-10-16T16:07:07+00:00
Cześć michał

w tym liście chciałbym powiedzieć ci o super książce. hobbit bo tak nazywa się opowieść o której chciałbym ci napisać jest historią hobbita o imieniu bilbo.
jest tam mowa o tym co działo się przed trylogią"władcy pierścienia". bilbo wyrusza wraz z przyjaciółmi- gandalfem i krasnoludami w poszukiwaniu skarbu sflądrowanego przez smoka od ojca przewodniczącego wśród krasnoludów. na bohaterów czycha wiele przygód zarówno tych dobrych jak i złych.niesamowita fabuła i takie same historie zawarte w książce czynia ją niepowtażalną dla czytelnika.mam nadzieje że po nią sięgniesz.
ps. pozdrów rodzine.
twój piotr
1 5 1
2009-10-16T16:09:02+00:00
MIEJSCOWOŚĆ I DATA


Droga Klaudioo !

Przeczytałam fantastyczną opowieść Henryka Sienkiewicza pt. " W pustyni i puszczy " jest to opowieść o dwojgu dzieci Stasiu Nel . Jest to wzruszające opowiadanie o opieca Stasia nad chorą Nell , o podnoszeniu na duchu dziewczynki, ponieważ Nell była młodsza od Stasia . Staś czuł się za nią odpowiedziałny , bardzo się troszczył o Nel !!! ;]

Powodzeniaa !! ;]]
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci