Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T17:06:47+01:00
3kg*12zł +7kg*15zł = 10kg * x zł
36 zł +105 zł = 10 kg * x
x = 141zł /10kg
x =14,10 zł za kg
Odp. Kilogram mieszanki kosztuje 14,10 zł.
1 5 1
2010-02-23T17:08:50+01:00
3*12 = 36 - cena za 1 cukierki
7*15 = 105 - cena za drugie cukierki

105 + 36 - 141 cena za 10 kg cukierkow wymieszanych


proporcja
10 kg - 141
1kg - x

x= (1 * 141) / 10 = 14,1 zl

odp. Kg tej mieszanki bedzie kosztowal 14,1 zl