A) Wybierając się na wycieczkę, Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kilogram, i 1¼ gruszek po 3,40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy?

b) Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka, a ile gruszki ?

c) Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł.
Ile kosztował kilogram mandarynek ?


:):)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T17:29:27+01:00
A) 0,6+1,25+0,8=2,65
b)
0,6*2,35=1,41zł koszt jabłek
1,25*3,4=4,25zł koszt gruszek
c)
1,41+4,25+x=9,54
x=9,54-1,41-4,25
x=3,88 - tyle kosztowało 80 dag mandarynek

0,8y=3,88zł
y=4,85 zł