Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czeresnie.Za 20 dag zapłaciła 1,60 zł.W czerwcuczereśnie były już 2 razy tańsze.Ile kosztował 1 kg czereśni w czerwcu??
(Muszą być DANE:...,OBLICZENIA:.....)


Bardzo dziękuję z aszybkie rozwiązanie zadania:***************

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T19:12:04+01:00
Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czeresnie.Za 20 dag zapłaciła 1,60 zł.W czerwcuczereśnie były już 2 razy tańsze.Ile kosztował 1 kg czereśni w czerwcu??
(Muszą być DANE:...,OBLICZENIA:.....)

MAJ
20dag = 1,6zl
100dag = 1kg
100:20= 5
1,6zl*5 = 8zl
8zl za kg

Czerwiec 2x tansze czyli
8zl za kg :2 = 4zl/kg
1 5 1
2010-02-23T19:17:09+01:00
Należy cenę czereśni pod koniec maja zmniejszyć 2 razy.. Trzeba ją podzielić przez 2 .
1,60 zł : 2 = 80gr.
W czerwcu 20 dag kosztowało 80 gr.
1 kg to 100 dag, więc 80gr x 5 = 400gr. czyli 4zł.
w czerwcu kg. czereśni kosztował 4 zł.. Proszę o naj.. Kipesko u mnie z punktami :))
2 5 2