Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T19:26:16+01:00
0,4kg + 0,3kg=11,26
1kg=18,20/3
0.3kg=5.46

0.4kg=11,26-5,46
0,4kg=5,8 |2,5
1kg=14.5 zł

Odp. 1kg sera kosztuje 14.5 Zł
1 5 1
2010-02-23T19:51:56+01:00
30 dag = 30/100
30/100 * 18,20= 546/100 = 5,46zł
11,26zł - 5.46zł= 5,8 zł
2/5 = 5,8
1=x
1*5,8=2/5x obustronnie przez 2/5
14,5=x
odp: Kg sera kosztuje 14,5 zł
1 5 1