Odpowiedzi

2010-02-23T21:27:16+01:00
Kupiono 12 zeszytów.Zeszyty w linię były po 3.50zł,a w kratkę po 4.50zł. Zapłacono 49zł.Ile kupiono zeszytów w linię,a ile-w kratkę?o ile więcej kupiono zeszytów w kratkę niż w linię?

x - zeszyty w linię
y- zeszyty w kratkę

x+y=12
3,5x+4,5y=49

mamy uklad równań

x=12-y
3,5*(12-y)+4,5y=49

x=12-y
42-3,5y+4,5y=49

x=12-y
y=7

x=12-7=5 zeszyty w linię
y=7 zeszyty w kratkę

zeszytów w kratkę kupiono o 2 więcej niż w linie
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T21:29:48+01:00
X-zeszyty w linie
y-zeszyty w kratke
3,50x+4,50y=49
x+y=12

x=12-y
3,5(12-y)+4,5y=49
42-3,5y+4,5y=49
y=7
x=12-7
x=5
odp: zeszytów w linie kupiono 5, zeszytow w kratke 7.kupiono 2 zeszyty w kratke wiecej.
2 3 2