Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T22:20:51+01:00
X=cena początkowa

15x=wartość zakupu 15kg grzybów

x+10zł=nowa cena
(x+10)×13=15x
13x+130=15x
13x-15x=-130
-2x=-130
x=130:2
x=65
przed podwyżką towar kosztował 65 zł za 1kg

15kg kosztowało:15×65=975zł
teraz :65+10=75zł×13kg=975zł
8 4 8
2010-02-23T22:24:14+01:00
(x + 10) x 13 + 15x
13x + 130 + 15x
13x - 15x = -130
-2x = -130
2x = 130
x = 65
przed podwyzka towar kosztował 65 zł za kg
3 3 3