Za sześć jabłek,które ważyły razem 1,35kg, zapłacono 3,78zł.

a) Ile kosztuje 1kg tych jabłek?
b) Ile kosztowałoby 5 jabłek, jeśli przyjmiemy, że jabłka mają jednakowe masy? Wynik podaj z dokładnością do 1 gr.

Nie przyjmuję samych wyników (gdyż je znam), potrzebne mi są wszystkie obliczenia.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T06:47:34+01:00
1,35 kg----3,78
1kg---------x
x=3,78:1,35
x=2,8 (zł) tyle kosztuje 1 kg jablek

1,35kg=1350g

1350g-6jablek
x--------5 jabłek
x=(5 razy1350):6
x=1125(g)
1125g=1,125kg - waga
1,125 razy 2,8(bo tyle za kg)=3,15 (zł) tyle zaplacisz za 5 jablek