Do zad. 4 , 5 , 6 PROSZĘ O OBLICZENIA - INACZEJ SPAM :)


Biojogurt - 2,25 zł/ 400g
Biojogurt - 1,05 zł/ 160 g
Drink jogurtowy - 3,89 zł/ 1000g
Jogurt owowcowy - 0,75zł / 125 g
Jogurt pitny - 2,65 zł / 500 g
Smaczny jogurt - 0,85 zł / 150 g

1. 1 000 g jogurtu owocowego kosztuje:
A. 0.75 zł
B. 3 zł
C. 6 zł
D. 7,50 zł

2. Sześć opakowań smacznego jogurtu kosztuje:
A. 0,85 zł
B. 4,25 zł
C. 5,10 zł
D. 5,94 zł

3. Kupując jedno opakowanie drinku jogurtowego zamiast dwóch opakowań jogurtu pitnego, wydamy mniej o :
A. 1,24 zł
B. 1,41 zł
C. 3,36 zł
D. 3,89 zł

4. Jacek kupił trzy małe biojogurty i 2 jogurty pitne. Ile reszty otrzyma, jeżeli zapłaci banknotem 20zł.? Z OBLICZENIAMI

5. Krysia kupuje smaczne jogurty. Ile maksymalnie może kupić tych jogurtów, jeżeli dysponuje kwotą 20zł.? Z OBLICZENIAMI

6.Jaś i Małgosia kupili tyle samo - mniej niż 1 kg - biojogurtu. Jaś kupował tylko biojogurty w opakowaniach 160 g, a Małgosia w opakowaniach po 400g. Ile opakowań tych jogurtów kupił jaś .? Z OBLICZENIAMI

7. Cena za 1 kilogram, którego jogurtu: owocowego czy smacznego jest bardziej opłacalna.?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T15:28:07+01:00
1-c
2-c
3-b
4 1,05zł*3+2,65zł*2=3,15zł+5,30zł=8,45zł 20,00zł-8,45zł=11,55zł
5 20,00zł/0,85zł to wyjdzie 23
6 800 bo 800/160=5
7 smacznego