Opisz krajobraz jsienny uwzględniający słownictwo. Najwęcej będę używać przymiotników określajace barwy charakterystyczne dl tej pory roku oraz środki artystyczne np.epitet,porównanie,przenosnia.na strone i pół A5
Z góry dziekuje

1

Odpowiedzi

2009-10-17T14:56:46+02:00
Moja ulica jesienią

Tą ulicą chodzę codziennie do szkoły i biegam podczas wakacji. Prowadzi z naszego osiedla do centrum miasta. Wydaje mi sie zwyczajna, ale dziś postanowiłam spojrzeć na nią trochę inaczej - jakby była mi zupełnie nieznana, jakbym chciała ją opisać komuś, kto jej nigdy nie widział...
Wzdłuż ulicy rośnie mnóstwo starych drzew o pięknych rozłożystych koronach. Dużą jej część stanowi lipowa aleja, ale są tu też dęby, klony i kasztanowce. Teraz, jesienią, drzewa te złocą się i czerwienią. Zachwycają różnokolorowymi liśćmi. Podczas deszczu są blade, mokre i nieefektowne, ale w słońcu lśnią wszystkimi barwami jesieni. Gdzieniegdzie rosną jarzębiny - ich pomarańczowoczerwone owocki wyglądają jak intensywne plamki na obrazie jesiennej ulicy. Duża część chodnika jest zasłana opadającymi liśćmi. Pod nogami przechodniów trzaskają też żołędzie i kasztany. Wzdłuż ulicy ciągną się witryny sklepów, jednak ich barwne wystawy z odzieżą, kolorowymi książkami i plakatami nie mogą konkurować z naturalnymi kolorami jesieni.
Jesienna ulica jest pelna gwaru codziennie rano, ludzie z naszego osiedla biegną z teczuszkami, aktówkami i torebeczkami do pracy w centrum. Nasza olica dochodzi do rynku, wokół którego skupione są trzy szkoły, przedszkole oraz najważniejsze urzędy i instytucje w naszym mieście.
Chmara dzieciaków co rano biegnie z plecakami i teczkami do szkoły. Przed południem na ulicy jest spokojniej i prawie pusto, można zobaczyć tylko cieplo ubrane panie emerytki z ciemnymi na ogół torbami i siatkami. Popołudniu znów zapełnia ją tłumek wracających z pracy i szkoły.
Moja ulica się zmienia - z każdą pora dnia i porą roku. Jedyne, co mogę powiedzieć, że jest zwyczajna, a zarazem mi bliska. Ciesze się, że mieszkańcy nie wycięli pięknych drzew rosnących wzdłuż naszej ulicy. Możemy być dumni z tej alei i dzięki niej śmiało możemy nazwać ulicę - piękną.